Ogłoszenia parafialne - niedziela 18. lutego 2018

■ W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zwróćmy w tym czasie więcej uwagi, poświęćmy więcej wysiłku aby odnowić nasze życie duchowe. Środki, które mogą nam w tym pomóc, to jałmużna, post i dobre uczynki. Są również nabożeństwa wielkopostne - Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 16.15, a w każdy piątek - Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i druga po Mszy Świętej. Znajdźmy chwilę czasu aby uczestniczyć w tych nabożeństwach.

■ W sobotę po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

■ W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy rodziców dzieci, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Natomiast dzieci, przygotowujące się do pierwszej komunii świętej, zapraszamy w piątek, o godzinie 16.15, przed Drogą Krzyżową o 16.30, na poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa. Będzie to taki moment przypomnienia, że do wydarzenia pierwszej komunii jest coraz bliżej.

■ Jest nowy numer gazetki Verbum, wart poczytania. Artykuły pomogą nam w lepszym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu.

■ W piątek zapraszamy młodzież z klas VI i VII oraz II gimnazjalnej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na Drogę Krzyżową po Mszy Świętej o godz. 19.30.

■ Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu informuje, że od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego, przyjmowane będą zapisy dzieci do zerówki. Wnioski dostępne są w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Natomiast od 1 marca do 18 marca odbędą się zapisy do pierwszej klasy. Wnioski dostępne będą od 1 marca w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej oferty, jeżeli zależy nam na utrzymaniu tej szkoły. Prosimy nie wywozić dzieci do odległych szkół, skoro tutaj mamy dobre warunki, a dzieci będą bezpieczne i w swoim środowisku.

■ W Środę Popielcową zebrano do puszek na pomoc w leczeniu pani Natalii z Prusieka 5310 zł. W imieniu organizatorów składamy serdeczne Bóg zapłać.

■ Sieć sklepów Biedronka poszukuje pracowników na stanowisko sprzedawca-kasjer w Zagórzu, oferując atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet socjalny. Możliwość dorywczej pracy dla uczniów i studentów w określone dni tygodnia. Kontakt w sprawie pracy na stronie internetowej Biedronki, u kierownika sklepu lub pod numerem telefonu, podanym na plakacie.